Autor: Anna Zawadzka
W dniach 16-17 czerwca w Akademii Bialskiej odbył się Festiwalu Nauki. To był niezwykły weekend pełen inspirujących wykładów i fascynujących warsztatów.
Nasi nauczyciele z Zakładu Rolnictwa i Zakładu Architektury Krajobrazu również wzięli udział w tym wydarzeniu, przenosząc swoją wiedzę i pasję na wykłady i warsztaty jakie przeprowadzili w tych dniach.
dr inż. Alicja Baranowska poruszyła tematykę "Roślin, które zmieniły naszą cywilizację", odkrywając fascynujące fakty dotyczące wpływu roślin na nasze życie. W drugim wykładzie skupiła się na historii sztuki ogrodowej, zapewniając nam ciekawe spojrzenie na to, jak ogrody ewoluowały w różnych okresach.
dr inż. Katarzyna Radwańska zaprezentowała wykład pt. "Hotele dla owadów - chwilowy trend, czy konieczność?" Przeanalizowała, dlaczego tak ważne jest zapewnienie odpowiednich miejsc dla owadów w naszym otoczeniu. Dodatkowo, poprowadziła warsztaty odkrywające świat ukryty dla gołego oka, pokazujące nam, czego nie możemy zobaczyć bez odpowiednich narzędzi.
dr inż. Daniel Rogoźnicki przedstawił wykład na temat "Zwierząt - naturalny lek współczesnego człowieka", zwracając uwagę na to, jak zwierzęta mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu i pomogli uczynić je niezapomnianym. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnych fascynujących inicjatyw naukowych w przyszłości!
Harmonogram wystąpień:
16 czerwca 2023 r.
dr inż. Alicja Baranowska – „Rośliny, które zmieniły naszą cywilizację”
dr inż. Katarzyna Radwańska – „Czego nie można zobaczyć gołym okiem?”
prof. dr hab. Marcin Weiner – „Czy atak na World Trade Center dał początek broni biologicznej?”
17 czerwca 2023r.
dr inż. Alicja Baranowska – „Historia sztuki ogrodowej”
dr inż. Katarzyna Radwańska – „Hotele dla owadów - chwilowy trend, czy konieczność?”
dr inż. Daniel Rogoźnicki – „Zwierzęta naturalny lek współczesnego człowieka”
https://lublin.tvp.pl/70621291/17-czerwca-2023-g-1050-bialski-festiwal-nauki
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Uczelnia dostępna dla wszystkich, numer POWR 03.0500-00-A050/20
Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce oraz o naszej polityce prywatności.
Czytaj więcej